Choď na obsah Choď na menu
 


Chránenie fotografií ?

 Fotografie starnú a čím sú staršie, tým vyššiu majú cenu! Vzácne sú preto, že veci sa už nedajú ľahko nafotiť. To pre nás vytvára jednu drobnú podmienku: chráňte si digitálne fotografie. Myslite na ich archiváciu a zálohovanie!

  • Mať fotografie len v mobile alebo len vo fotoaparáte je extrémne riziko! Pamäťové médiá (karty) sú pomerne nespoľahlivý dátový nosič. Sú dobré na to nafotiť a niekam uložiť. Na archiváciu sú príliš rizikové.
  • Mať fotografie len v počítači je podobné riziko. Ak sa niečo stane, prídete o celý archív. Z harddisku síce je možné zachrániť niektoré dáta, ale je to pomerne drahý špás s neistým výsledkom.
  • Na CD / DVD / BluRay diskoch sú dáte tiež ohrozené. Stačí aby sa médium pokazilo (dosť bežná vec) alebo zlomilo a môžete si pískať.

Majte preto svoje digitálne fotogrfie na viacerých miestach. Na harddiskoch je to asi najvýhodnejšie. Kúpte si zo dva prenosné disky, skopírujte na ne svoje digitálne fotografie a jeden disk dajte do úschovy k svokre a druhý do inej rodiny. Ak chcete, dáta zašifrujte, nech si to nik neprezerá.

Ak sa vám niečo stane s počítačom, takto dostanete nazad aspoň podstatnú časť svojich digitálnych fotografií.

 
 

 

Posledné fotografie


Kontakt

Boris Vorisek

Dubnica nad Váhom
5 most, 3 krabica na pravej strane

0917629302

boris.vorisek@gmail.com

Mail listArchív

Kalendár
<< október / 2018 >>


Štatistiky

Online: 1
Celkom: 3073
Mesiac: 71
Deň: 3